Montessori Kitaplık

Montessori Kitaplık

Montessori Kitaplık

04/01/2020

Montessori kitaplık olarak montessori tekniği ile hazırlanmış birbirinden ilginç ve sıradışı kitaplık modelleri sizler için sunulmaktadır. İster yetişkin tarzı ister çocuk odalarına özel montessori kitaplıklar ile kitaplarınız derli toplu dururken kitap okumak da çok daha zevkli bir hale gelecektir. Çocuklar için özel olarak üretilen kitaplıklar çocuklarınızın okuma alışkanlığını daha iyi şekilde desteklemek için onların zevk alacağı tarzda ve çocuklarınızın boyuna uygun şekilde tasarlanmıştır. Böylece çocuklarınız istediği kitaba rahat bir şekilde ulaşabilecek ve çok daha zevkli ve keyifli bir şekilde kitap okuyabilecektir.

Montessori ve Montessori Ürünleri

Montessori ürünleri montessori tekniğini geliştirmek için yapılan ve üretilen ürünlerdir. Montessori erken çocukluk döneminden ergenlik dönemine kadar çocukların gelişim ihtiyaçları göz önünde bulundurularak çocukların gelişimini destekleyen bir eğitim sistemidir. Montessoride amaç çocukların kendisini ve yeteneklerini keşfetmesi ve böylece kendi yeteneklerini fark ederek hayata daha iyi şekilde hazırlanmalarıdır. Eğitici ve öğretici materyallerle desteklenen montessori eğitiminde eğitim okul dışında eve de taşınmaktadır. Ev içinde çocukların montessori ile hayatlarını bütünleştirmeleri için odalarındaki ürünler ona göre seçilmektedir. Çocuk odalarında yataktan dolaba, raflardan kitaplara kadar herşey montessori tekniği ile hazırlanmaktadır. Böylece çocuk okul dışındaki yaşam alanlarında da montessori tekniği ile beslenerek hayatın her alanına bu eğitim modelinin yerleşmesi sağlanmaktadır.

Montessoride Çocuğun Sorumluk Duygusunun Pekişmesi En Önemli Amaçtır

Momtessori eğitim modelinde çocuğun sorumluluk duygusunun pekişmesi bu eğitim modelinde en önemli amaçtır. Bu eğitim modeli ile yetişen çocuklarda farkındalık duygusu artar ve çocuk sorumluluklarının bilincine vararak yaşam içinde daha aktif rol alır. Montessori eğitimi ile çocuğun bireyselliğine saygı duyulur ve bu doğrultuda çocuklara sorumluluklar verilerek çocuğun öz güven öz disiplin kazanması konusunda çocuğa yardımcı olunur. Montessori eğitim modelinde çocuğa özgürlükçü bir ortam sunulur. Bu ortamda çocuklara seçim hakkı ve sorumluluk verilir. Çocukların hata yapmalarına da imkan sağlanır. Hata yaparak çocukların hatalarını düzeltmek için çaba göstermesi desteklenir. Bu şekilde çocuğun hayata sağlam şekilde atılması konusunda destek olunmaya çalışılır.

Kitap Okuma Alışkanlığında Montessori Eğitimi

Kitap okuma alışkanlığında montessori eğitimi,  eğitimi destekleyici şekilde çocuklara verilmeye çalışır. Çocukların kitap okuma alışkanlığını en iyi ve doğru şekilde kazanması noktasında montessori eğitimi en iyi şekilde destek olmaktadır. Küçük yaşlarda kazanılan alışkanlıkların çocukların ileriki hayatlarında da devam ettiği yapılan araştırmalar sonucunda anlaşılmaktadır. Kitap okuma alışkanlığının en iyi şekilde verilmesi için küçük yaşlardan itibaren çocukların kitaplarla haşir neşir olması önemlidir. Montesori eğitiminde çocukların küçük yaşlardan itibaren kitap okuma alışkanlığı kazanması için bu eğitim ideal bir eğitim modelidir. Montessori kitaplıklar çocuk odalarında çocuğunuz en iyi arkadaşı kitap olması için onlara özel şekilde tasarlanmış olup çocuklarınızın kitaplarının konulacağı zevkli bir köşe haline getirilmiştir. 

Yorum ekle

Whatsapp Destek

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?